Kendamil 3: Výživa pro batolata s důrazem na zdraví

Kendamil 3

Složení blízké mateřskému mléku

Mateřské mléko je pro miminka tou nejlepší výživou. Obsahuje ideální poměr živin, které jsou nezbytné pro zdravý vývoj dítěte. Co ale dělat, když maminka nemůže kojit nebo nemá dostatek mléka? V takovém případě přichází na řadu kojenecká mléka, která se snaží mateřskému mléku co nejvíce přiblížit.

Výrobci kojeneckých mlék neustále zdokonalují jejich složení, aby se podobalo mateřskému mléku. Zaměřují se především na obsah bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálů. Důležitou složkou jsou také prebiotika a probiotika, která podporují zdravou střevní mikroflóru.

Přestože se kojenecká mléka snaží mateřskému mléku co nejvíce přiblížit, stále se jedná o průmyslově vyráběný produkt. Mateřské mléko je komplexní tekutina, jejíž složení se neustále přizpůsobuje potřebám dítěte. Obsahuje také protilátky a imunoglobuliny, které kojenecká mléka nahradit nedokážou.

Podpora imunity a zdravého vývoje

Silný imunitní systém je klíčový pro zdraví a pohodu. Podporovat ho můžeme pestrou stravou bohatou na vitamíny, minerály a antioxidanty. Důležitý je dostatek ovoce a zeleniny, celozrnných produktů, libových bílkovin a zdravých tuků. Pravidelný pohyb, dostatek spánku a minimalizace stresu také přispívají k silnější imunitě. Probiotika, prospěšné bakterie, podporují zdravou střevní mikroflóru, která hraje důležitou roli v imunitní odpovědi. Vhodným doplňkem stravy může být vitamin C, D a zinek, které se podílejí na funkci imunitního systému. Poraďte se se svým lékařem o vhodných doplňcích stravy pro vás.

Lehká stravitelnost a minimum trávicích potíží

Lehká stravitelnost jídla je klíčová pro všechny, kteří chtějí žít zdravěji a cítit se lépe. Náš trávicí systém hraje zásadní roli v celkovém zdraví a pohodě. Pokud jíme těžká, tučná a smažená jídla, zatěžujeme trávení a riskujeme nepříjemné trávicí potíže, jako je nadýmání, pálení žáhy nebo zácpa.

Volbou lehce stravitelných potravin dopřejeme našemu tělu potřebné živiny bez zbytečného zatěžování trávicího traktu. Mezi lehce stravitelné potraviny patří například ovoce, zelenina, libové maso, ryby, rýže nebo quinoa. Důležitý je také způsob přípravy jídla. Vaření v páře, pečení nebo dušení jsou šetrnější metody než smažení.

Dodržováním těchto jednoduchých zásad můžeme podpořit zdravé trávení a vyhnout se nepříjemným trávicím potížím.

Bez palmového oleje a GMO

V dnešní době čím dál více lidí dbá na složení potravin a kosmetiky. Dvě složky, které v nich často budí rozpaky, jsou palmový olej a GMO. Naštěstí existuje spousta produktů, které se bez nich obejdou.

Palmový olej je sice levný, jeho produkce ale bohužel přispívá k ničení deštných pralesů a ohrožení orangutanů. Na obalech se může skrývat pod různými názvy, jako je rostlinný tuk či olej, takže je potřeba číst pozorně.

Geneticky modifikované organismy (GMO) zase vyvolávají otázky ohledně jejich dlouhodobého vlivu na zdraví a životní prostředí.

Pokud se chcete palmovému oleji a GMO vyhnout, zaměřte se na produkty s jasně čitelným složením a certifikáty, jako je BIO nebo RSPO (certifikace udržitelného palmového oleje).

Vhodné pro děti od 12 měsíců

Hračky označené touto věkovou kategorií jsou speciálně navrženy tak, aby odpovídaly schopnostem a dovednostem dětí starších 12 měsíců. V tomto věku děti začínají lépe ovládat své pohyby, učí se chodit, lézt a zkoumají svět kolem sebe. Hračky pro tuto věkovou skupinu by měly být bezpečné, odolné a podporovat rozvoj dětské motoriky, smyslů a představivosti.

Mezi vhodné hračky patří například:

Stavebnice s velkými kostkami

Odstrkovadla a chodítka

Interaktivní hračky s melodiemi a zvuky

Knížky s pevnými stránkami a obrázky

Hračky do vody

Při výběru hračky pro dítě starší 12 měsíců je důležité dbát na bezpečnost. Hračky by měly být vyrobeny z netoxických materiálů a neměly by obsahovat malé části, které by dítě mohlo spolknout.

Dostupnost a cena Kendamilu 3

Kendamil 3 je běžně dostupný v lékárnách a drogeriích po celé České republice. Najdete ho také v nabídce mnoha online obchodů s dětskou výživou. Cena Kendamilu 3 se může mírně lišit v závislosti na prodejci a probíhajících akcích. Obecně se pohybuje okolo 300 Kč za balení o hmotnosti 600 g. Pro aktuální cenu doporučujeme kontaktovat vašeho oblíbeného prodejce nebo navštívit jeho webové stránky.

Publikováno: 22. 06. 2024

Kategorie: Zdraví

Autor: Zorka Pokorná

Tagy: kendamil 3 | kojenecké mléko